HESSY z BOROVÝHO HRÁDKU

Datum narození: 28.5.2013

DKK: 0/0

Bonitační kód: 5J1AFT/6-A

Výstavy: V1, V2, rCAC

Matka: Conny Orlický talisman

Otec: E’Arčí z Borovýho Hrádku

Naše první fena slovenského čuvače, která nás svou povahou ohromila na tolik, že jsme se do tohoto plemene naprosto zamilovali.

Velká a mohutná fena, svou velikostí trumfla i několik psů, ovšem velikostně stále odpovídající standartu plemene. Čím ovšem vyniká je její silný pigment – panenka v oku ani není viditelná, tlapky, čenich, drápy černočerné. Naštěstí pigment předávala i do svých vrhů.

Je to výborný hlídač, na dvůr pustí jen pokud vidí, že jsme i my s tím v pořádku. Za naší nepřítomnosti je nekompromisní a ostražitá. Od narození temperamentnější, zejména k jídlu, které si hlídá. A také je velká žárlivka. Miluje zejména pískací hračky, které nerada půjčuje ostatním psím kamarádům. Jinak s ostatními psy vychází výborně, dokud na ní někdo nezavrčí, to potom vrací stejnou měnou. Na procházce je na volno i ve velkém počtu lidí a psů, hlídá si nás a hledí si svého.

Je to skvělý parťák, který by za nás i dýchal.

Hessy jako zakladatelka naší chovatelské stanice odchovala celkem 3  vynikající vrhy.

 


JCh. CORA ANDĚLICKÝ DVŮR

Datum narození: 5.9.2018

DKK: 0/0

Bonitační kód:

Výstavy: VN1, V1, 2xCAJC, BOJ, CAC, res.CACIB, Český Junior Šampion

Matka: Hessy z Borovýho Hrádku

Otec: Aron Dračí Templ

Požitkář a optimista.  To jsou dvě slova, která se mi vybaví, když bych měla Coru charakterizovat.

Konstitucí je to velká a mohutná fena, ale ovšem také velmi hbitá, mrštná a moc ráda běhá. Světlejší oko zřejmě zdědila po předcích, pigment má ale velmi tmavý.

Miluje vodu, hračky a vše živé,  s každým psem je kamarád.  K cizím lidem, zejména k mužům, je velmi nedůvěřivá a ostražitá.

Jakožto dcera dominantní Hessy se naučila mámě neodporovat a poslušně ustupovat. Hlídání přebírá po mámě a jde jí to na výbornou.

Každou procházku a výlet si užívá plnými doušky a dává to náležitě najevo – psi se opravdu umí smát – a tahle je v tom přebornice :)